81 / 100

ماساژ ریلکسی Relaxation massage  

ماساژ ریلکسی معمولاً یک درمان کل یا قسمتی از بدن است که درمانگر از دستان خود برای انجام فشار، نوازش، ورز دادن و مالش به پوست استفاده می کند . انواع مختلفی از ماساژ وجود دارد که فرد می تواند بسته به دلیل نیاز  به چنین درمانی ، تجربه کند . ماساژ ورزشی، ماساژ تخلیه لنفاوی و ماساژ ریلکسی از درمان‌هایی هستند که به طور گسترده مورد استفاده قرار می‌گیرند و فواید زیادی برای بدن و عملکرد آن دارند .

 ماساژ چیست؟                                                                         

یک ماساژ آرامش بخش با استفاده از دستان درمانگر به شیوه ای ملایم بر روی پوست ، به دنبال خطوط عضلانی (بافت های نرم) بدن به دست می آید. در طول این نوع درمان معمولاً کل بدن ماساژ داده می شود . در حین ماساژ ریلکسی نباید دردی وجود داشته باشد ،  در واقع باید یک تجربه بسیار لذت بخش ایجاد کند . ورز دادن ملایم و حرکات ریتمیک صاف و طولانی مدت فواید زیادی برای سلامتی و تندرستی شما دارد . این یک درمان طراحی شده برای آرامش و تسکین است ، نه برای تسکین درد مزمن یا سایر بیماری های زمینه ای.

ماساژ ریلکسی

ماساژ ریلکسی

فواید ماساژ ریلکسی :

ماساژ ریلکسی یک درمان نرم و ملایم است که تنش عضلانی را تسکین می دهد ، گردش خون را افزایش می دهد و حس کلی آرامش را تقویت می کند . این ماساژ هم در برای ماساژ آقایان مفید است هم برای ماساژ بانوان مفید است . این ماساژ ریلکسی با استفاده از تکنیک های سوئدی شامل ضربات ریتمیک طولانی و حرکات دایره ای کوچک انجام می شود که به شکستن چسبندگی ها و بهبود گردش خون کمک می کند . برخلاف ماساژ بافت عمیق یا همان دیپ تیشو ، ماساژ ریلکسی به بافت همبند ماهیچه ها نمی پردازد .

این نوع ماساژ برای درمان آسیب های ورزشی یا سایر ناراحتی ها در نظر گرفته نشده است و در عوض برای کاهش تنش عضلانی در حالی که بدن را به حالت آرام باز می گرداند استفاده می شود . بسیاری از افراد پس از یک هفته طولانی در محل کار یا برای کمک به بهبود سلامت روان خود به دنبال درمان های ماساژ ریلکسیشن هستند . برای رزرو ماساژ ریلکسی خود همین امروز با ما تماس بگیرید

ماساژ درمانی بخشی از طب یکپارچه محسوب می شود . قبلاً فقط در یک سری مکان ها ارائه می شد ، اما امروزه ماساژ در کلینیک ها ، بیمارستان ها و حتی فرودگاه ها در دسترس است . ماساژ همراه با درمان های استاندارد برای انواع شرایط پزشکی ارائه می شود و محبوبیت آن افزایش یافته است تا به یک سرویس سلامتی  تبدیل شود . انواع مختلفی از تکنیک های ماساژ درمانی وجود دارد که همه آنها به تعدادی از بیماری های مختلف می پردازند یا به آرامش کمک می کنند .

چرا  ماساژ ریلکسی آرامش بخش است ؟

ماساژ به دلیل ماهیت ملایم ، حرکات درمانگر بر روی بافت های نرم بدن آرامش بخش است . اثر آرام بخش بر روی سیستم عصبی دارد، استرس و درد را کاهش می دهد و محیطی شفا بخش را در بدن ایجاد می کند .

  • کاهش تنش عضلانی : تنش عضلانی که می تواند به دلیل یک مشکل وضعیتی باشد ( نشستن ساعت های طولانی پشت میز) را می توان با یک ماساژ آرام سازی منظم کاهش داد . برای مثال فشار ملایم اما محکم به عضلات خاص شانه به پراکندگی هرگونه تنش در این ناحیه کمک می کند . مشکلات ، وضعیتی تجمعی هستند و به اصطلاح ماساژ درمانی یکی از بهترین راه‌ ها برای از بین بردن آن در جوانی است .
  • خستگی عضلانی ناشی از ورزش نیز می توا ند با انجام ماساژ های آرام بخش به میزان زیادی کاهش یابد . اثرات حرکات ورز دادن و نوازش بر روی فیبرهای عضلانی به پراکندگی ، حذف تجمع اسید لاکتیک کمک می کند و باعث کاهش خستگی ، ناراحتی و کاهش زمان بهبودی می شود .
  • در ماساژ ریلکسی ، یک ماساژ درمانگر آموزش دیده می تواند عضلات یا گروه های عضلانی خاصی را برای درمان درد موضعی جدا کند . همانطور که لایه‌های مختلف ماهیچه ‌ای تحریک می‌شوند و اندام‌های بدن به طور کامل درمان می‌شوند ، بدن آزادانه‌ تر شروع به باز کردن خود می‌کند و آرام می‌شود . گردش خون بهبود می یابد ، که التهاب موضعی را بهبود می بخشد و همچنین خستگی ، درد را کاهش می دهد و سطح انرژی را بهبود می بخشد .

, , , , , ,
نوشتهٔ پیشین
ماساژ سنگ داغ
نوشتهٔ بعدی
ماساژ یومی هو

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست