83 / 100

ماساژ سوئدی

ماساژ سوئدی یکی از انواع ماساژ آقایان است که با مرهم و روغن انجام می شود. این ماساژ باعث می شود که عضلات و ماهیچه ها گرم شوند. از مزایای ماساژ سوئدی، یک ساعت و نیم طول می کشد. ماساژ سوئدی شامل ماساژ کمر و پا است. ماساژ سوئدی ماساژ بانوان و ماساژ اقایان ، یک ماساژ درمانی کل بدن است که بر روی بافت‌ های نرم و ماهیچه‌ ها کار می‌ کند تا به بازیابی سلامتی کمک کند .  ایجاد یک اثر آرام‌ بخش و متعادل‌ کننده بر روی سیستم عصبی می باشد .

ماساژ سوئدی پنج نوع تکنیک استفاده می شود

  1. نوازش کردن و ورز دادن
  2. ضربه زدن با حرکات پی در پی با استفاده دست های درمان گر
  3. لرزش با استفاده از دستگاه و یا دستان متخصص درمان گر
  4. فشار به آرامی برای شل شدن عضلات
  5. اصطحکاک به صورت دایره ای و به سمت حرکت عقربه های ساعت

مدت زمان ماساژ سوئدی ، معمولا بین 50 تا 60 دقیقه می باشد . قسمت های مختلف بدن که بیشتر تحت درمان قرار می گیرند در این ماساژ اقایان در تهران قسمت هایی از : پشت ، شانه ، گردن ، بازوها ، پاها و همچنین می تواند شامل سر هم باشد .

ماساژ سوئدی

ماساژ سوئدی

 فوائد ماساژ سوئدی چیست ؟

تکنیک‌ های مختلفاین نوع  ماساژ ، توسط پدر ماساژ سوئدی ، Per Henrik Ling انجام شده است ، برای بهبود گردش خون ، تسکین عضلات و ایجاد حس  آرامش بیشتر طراحی شده است . ماساژ بانوان و ماساژ آقایان ، این تکنیک سوئدی ، از ضربات نرم‌تری  روی قسمت‌های استخوانی ‌تر و ظریف ‌تر بدن و حتی قوی‌ تر بدن  در جایی که پوشش عضلانی ضخیم‌تری وجود دارد ، استفاده می‌شود . این تنظیم فشار توسط متخصص درمان گر ،  به یک ماساژ  ایده آل برای آرامش تبدیل می شود .

ماساژ سوئدی ، این نوع ماساژ آقایان در تهران ، که به دلیل تسکین عضلات سفت و افزایش تندرستی شناخته شده است ، فواید سلامتی دیگری دارد ، که در ادامه به ان می پردازیم :

  • کاهش فشار عضلانی با دفع سموم
  • بهبود گردش خون و جریان خون در سراسر بدن
  • کمک به انعطاف پذیری رباط ها و تاندون ها و بهبود دامنه حرکتی
  • کاهش استرس روحی و جسمی
  • تسکین کمردرد و درد مزمن

ماساژ سوئدی یکی از رایج ترین تکنیک های ماساژ  بانوان و ماساژ  اقایان است . گاهی اوقات به آن ماساژ کلاسیک می گویند . هدف این تکنیک افزایش آرامش با رها سازی تنش عضلانی است . ماساژ سوئدی ملایم‌ تر از ماساژ بافت دیپ تیشو است و برای افرادی که به آرامش و کاهش تنش علاقه دارند مناسب‌ ترمی باشد .

ماساژ سوئدی

ماساژ سوئدی

در طول ماساژ سوئدی ، درمانگران از موارد زیر استفاده می کنند :

ماساژ سنتی سوئدی تمام بدن را در بر می گیرد . از پشت یا شکم شروع می‌ شود ، اگر ناحیه ای از بدن شما در ناخیه ای خاص مانند گردن درد دارید ، می توانید از درمانگر خود بخواهید که زمان بیشتری را در این زمینه صرف کند . بسته به ترجیحات خود ، می توانید از درمانگر خود بخواهید از فشار سبک ، متوسط یا محکم استفاده کند . مهم در ماساژ بانوان و ماساژ آقایان ، در تکنیک ماساژ سوئدی این است بیشتر نواحی که درد بیشتری دارید با درمانگر خود در میان بگذارید .

در ماساژ سوئدی برای راحت بودن پوشش خود می توانید از یک حوله استفاده کنید و احساس راحت تری هنگام ماساژ داشته باشید ماساژ بانوان در تهران ، درمانگر شما از روغن یا لوسیون استفاده می‌کند تا حرکت‌ های صاف و طولانی داشته باشد .  همچنین ممکن است از شما بپرسند که آیا یک رایحه آروماتراپی ترجیحی دارید یا خیر .

تمام درمان‌ های ماساژ باید با یک بررسی ایمنی سریع شروع شود تا اطمینان حاصل شود که نسبت به اون درمانی که می خواهید درمان شوید و اتنخاب درستی نسبت به ماساژی که می خواهید انجام شود و ضروری است که هر گونه مشکل سلامتی را به درمانگر خود در میان بگذارید .

پماساژ سوئدی ، ماساژ بانوان و ماساژ آقایان ، روی تخت مخصوص ماساژ با روغن های با رایحه های خوشبو و مختلف و درمانی  انجام می شود و  درمانگر از حرکات مختلفی که در بالا توضیح دادیم استفاده می کند و مقدار فشار مناسب برای شما را اعمال می کند . در طول درمان نباید احساس بدی نسبت به فشار وارد شده به شما شود پس خیلی مهم است که  حتما به درمانگر اطلاع دهید تا بتواند فشار را متناسب با آن تنظیم کند .

نوشتهٔ پیشین
ماساژ پا
نوشتهٔ بعدی
ماساژ شکلات

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست