85 / 100

ماساژ پا

یکی از مهم ترین اعضای بدن که نقش حیاتی را ایفا می کند، پا است. از رایج ترین مشکلات پا می توان به خستگی و درد آن اشاره کرد. یکی از راهکارهای موثر برای برطرف کردن خستگی درد پا، ماساژ پا است. بخش هایی که شامل ماساژ پا می شوند شامل روی پا، کف پا، انگشت پا، قوزک و نقاط فشار است.

ماساژ پا برای رفع خستگی بهترین گزینه است ، همه ما ها ممکن است در طول روز احساس خستگی کنیم مخصوصا اگه روز طولانی و پر مشغله رو پشت سر گذاشته باشیم بنا بر این ماساژ پا یکی از لذت بخش ترین اتفاق دنیا میشه . مخصوصا ماساژ آقایان در تهران بهترین گزینه می تونه باشه حتی برای ماساژ بانوان در تهران . بریم در ادامه مطلب در مورد فواید این نوع ماساژ :

فواید ماساژ پا

 • رفع بی خوابی
 • رفع استرس
 • رفع خستگی
 • رفع درد های عضلانی

روش‌های زیادی  برای ماساژ پا وجود دارد که شما می‌توانید این روش‌ ها را در خانه  هم امتحان کنید . اما پیش متخصص ماساژ بانوان و ماساژ آقایان این کار را تجربه کنید .

ماساژ پا

ماساژ پا

چند تکنیک  ماساژ پا

 1. گرم کردن پا با حرکات آرام و پیوسته : گرم کردن پاها از راه‌ های اصلی برای شروع یک ماساژ پا  عالی است .

( ابتدا کف دست ها را در دو طرف پا ها قرار می گیرد و این حرکت چرخشی ادامه پیدا می کند . )

 1. خم و راست کردن انگشتان پا : خم شدن انگشتان پا باعث انعطاف پذیری در پای شما می شود .
 2. فشار دادن کف پا : فشار دادن کف پا و یا پاشنه پا به کاهش تنش در پشت پا کمکمی کند .
 3. ماساژ پا با استفاده از مشت : این حرکت تکرار می شود و از قسمت برآمده کف پا در امتداد پاشنه پا ، مشت را متخصص ماساژ اقایان و ماساژ بانوان انجام می دهد .
 4. ماساژ پا استفاده از انگشت شست : این حرکت با استفاده از شصت دست در قوس پا و پاشنه پا مدام تکرار می شود .
 5. حرکات دایره وار بر روی پا : با استفاده از حرکات دایره ای وار بر روی پا ، با استفاده از انگشتان شروع یه ماساژ دادن می کنیم .
 6. برای رفع خستگی پا شروع به ضربه زدن می کنیم : حرکت به صورت چرخشی با استفاده از انگشتان دست .

ماساژ پا

ماساژ پا

ماساژ پا برای چه افرادی ضرر دارد ؟

در کل ، ماساژ پا هیچ گونه خطری برای شما ندارد بلکه اکثر افراد می‌توانند ، از مزایا ولذت این نوع ماساژ  بهره‌مند شوند  اما جالب اینجاست که ماساژ بانوان در زمان بارداری به هیچ وجه توصیه نمی شود .  مخصوصاً در ماه‌های اول و یا آخر بارداری باشند .  تحریک بعضی از اعصاب در پا می‌تواند باعث انقباضات رحم و باز شدن دهانه رحم در دوران  بارداری شود . که امکان این به وجود می آید که  منجر به زایمان زودرس در ماه‌ های آخر بارداری شود که باعث سقط جنین در ماه های اول بارداری می شود . بنابراین ماساژ پا اقایان در تهران هیچ ضرری بوجود نمی آورد .

ماساژ پا برای رفع خستگی بدن شما خیلی مهم و تاثیر گذار است و واقعا لذت بخش ترین کار ماساژ گرفتن می باشد ماساژ بانوان و ماساژ اقایان در تهران که بسیاری از پزشکان یکی از راه های رفع خستگی روزانه را ، ماساژ پا ها می دانند . ماساژ پا برای رفع خستگی مزمن  بسیار تاثیر گذار است . ماساژ پا می تواند درد و خستگی عضلات را تسکین دهد . مزایا بسته به میزان فشاری که وارد می کنید متفاوت است . استفاده از فشار سبک می تواند آرامش بخش تر باشد . فشار قوی باعث کاهش تنش و درد در عضلات شما می شود .

روش انجام ماساژ پا

در ماساژ بانوان و ماساژ اقایان سیستم عصبی شما را تحریک می کند و می تواند گردش خون در بدن  شما را تقویت کند . روش های مختلفی برای ماساژ پا ها وجود دارد . دو روش که با حرکت دست ها  انجام می شود در زیر توضیح داده می شود .

 • حرکت نوازش

 1. در حالی که کف دستهای ماساژور به پایتان باشد ، انگشتان کمی باز شده را روی مچ پا قرار می دهید . که از یک از یک دست یا هر دو دست در مقابل یکدیگر استفاده می کنید .
 2. در حالی که دست خود را به سمت لگن شما حرکت می دهید ، با انگشتان خود فشار را به پای شما وارد می کند . به اندازه کافی فشار وارد می شود تا بدون ایجاد درد آن را در عضله ، شما احساس کنید . همچنین می تواند  فشار سبک و سنگین را به تناوب تغییر دهد .
 3. با استفاده از انگشتان به سمت مچ پا برمی گرداند و حرکت را در طول کل پای شما تکرار می کند .

تا 10 مرتبه این حرکات را تکرار می کنند در ماساژ اقایان در تهران و ماساژ بانوان در تهران بهتر است حتما تجربه اش کنید .

نکات :

این روش در قسمت پایین پا به خوبی جواب می دهد ، اما برای قسمت بالای پا یا انگشتان پا چندان موثر زیادی

ماساژ پا

ماساژ پا

 • حرکت ضربه ای :

 1. با شروع از مچ پا ، به آرامی با مشت به عضلات پای شما ضربه وارد می شود .
 2. روش دیگر، از سمت صورتی دست متخصص در یک حرکت به صورت ضربه ای استفاده می کند .
 3. به سمت بالای پای شما حرکت می کند و روی نواحی که درد دارید  یا احساس سفت شدن دارید  تمرکز می کند . این کار را تکرار می کند و دور پایتان حرکت شدید تر می شود .
 4. بنابر این با این تفاسیر در روزهایی که بسیار احساس خستگی می کنید و روزها می گذرد و همچنان احساس خستگی می کنید حتما پیشنهاد می شود ماساژ بانوان و ماساژ آقایان را برای پاهایتان انجام دهید .

نوشتهٔ بعدی
ماساژ سوئدی

پست های مرتبط

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست