58 / 100

یکی از جاذبه های گردشگری ترکیه حمام ترکی است. اما برای بهره بردن از این نوع حمام به سفر ترکیه نیازی نیست. زیرا در ایران برخی از مراکز از جمله مرکز ما خدمات حمام ترکی را ارائه می دهند. این حمام شباهت زیادی به حمام های سنتی ایران دارد. چنانچه قصد دارید که به حمام ترکی بروید اما آشنایی با خدماتی که در آن ارائه می شود ندارید، تا انتهای این مطلب همراه ما باشید تا اطلاعات کامل درباره خدمات، مراحل و تاریخچه حمام ترکی آشنا شوید.

تاریخچه حمام ترکی

در زمان گذشته، زمانی که پادشاهان روم به ترکیه سفر می کردند، از چشمه های آب گرم که امروز به حمام ترکی معروف هستند، استفاده می کردند. به علت تفاوت حمام ترکی با حمام های معمولی، در بین مردم ترکیه و سایر کشورها معروف شد.
به غیر از پادشاهان روم، زنان پیر و جوان در ایام و مراسم خاص مانند خواستگاری یا ازدواج در این حمام ها جمع می شدند. درواقع حمام ترکی جایی برای گردهمایی و دورهمی بود.

معماری حمام های ترکی یکی از نکات قابل توجه بود. جوانانی که معماری حمام ترکی را انجام می دادند، اگر پروژشان با موفقیت انجام می شد، پروژه بزرگتری می گرفتند. به همین دلیل حمام های ترکی بسیاری وجود دارد که معماری آن ها باهم متفاوت است. معمارها بعد از انجام پروژه حمام ترکی، پروژه هایی مانند ساخت مسجد را انجام می دانند.

معرفی حمام ترکی

حمام ترکی مانند سونای بخار امروزی است. به طوری که در سراسر جهان طرفداران زیادی دارد. گرمای این حمام از طریق کف، سقف و نیمکت ها فراهم می شود. در این حمام ها یک مرکز اصلی است. در این مرکز سنگی قرار دارد که ماساژ بر روی آن انجام می شود. معمولا جنس سنگ حمام ترکی مرمر است.

در این حمام ها می توانید احساس راحتی و آرامش داشته باشید. به علاوه امروزه در برخی از حمام های ترکی درمان زیبایی نیز انجا می شود. امروز بسیاری از کشورها از جمله ایران حمام ترکی وجود دارد. افراد بسیاری برای رفتن به حمام ترکی به ترکیه سفر می کنند؛ اما از آنجایی که سفر به ترکیه هزینه بالایی دارد، می توانید در همین ایران به حمام ترکی بروید زیرا مرکز ما خدماتی از جمله حمام ترکی را ارائه می دهد و شما می توانید با هزینه کمتری از خدمات حمام ترکی بهره برده و احساس آرامش کنید.

خدمات حمام ترکی

خدمات حمام ترکی طی مراحلی به مشتریان ارائه می شود که در این بخش توضیح دادیم:

1. ابتدا به شما لباس مخصوص حمام ترکی داده می شود و شما باید آن را بپوشید. بعد از آن می توانید شستشوی بدنتان را شروع کنید. این بخش مانند حمام معمولی است.

2. در این مرحله به اتاق مرکزی می روید. در این اتاق بخار وجود دارد. بعد از اینکه چند دقیقه در آنجا ماندید، عرق خواهید کرد. همین باعث می شود که آرامش بیشتری دریافت کنید. بخار برای درمان بعضی از بیماری ها و مشکلات پوستی مفید است. اگر تمایل داشته باشید می توانید ماساژ مخصوص این حمام را تجربه کنید.

3. در مرحله سوم وارد اتاق گرم می شوید. در این مرحله می توانید با کمک پرسنل یا خودتان به تنهایی شستشوی بدنتان را انجام دهید. از آنجایی که قبلا در اتاق بخار بودید بدنتان نرم است. بنابراین در این مرحله با کشیدن کیسه پوست مرده را از بدنتان جدا خواهید کرد. در پایان این مرحله از لحاظ روحی آرامش پیدا خواهید کرد. به علاوه پوست بدنتان لطیف و زیبا شده است.

4. بعد از مرحله ۳ باید وارد فضای خنک شوید تا عمل لیفتینگ پوستتان به صورت خودکار انجام شود. به علاوه این امر باعث می شود که دمای بدنتان با محیط سازگار شود. زمانی که در این مکان خنک هستید می توانید استراحت کرده و نوشیدنی میل کنید.

مزایای حمام ترکی چیست؟

حمام ترکی مزایای بسیاری دارد که در بخش های قبل به برخی از آن ها اشاره کردیم. در این قسمت از راهنما به تمامی مزایای آن اشاره خواهیم کرد.
• حمام ترکی برای درمان بسیاری از بیماری ها مفید است.
• جوان شدن پوست
• احساس آرامش بعد از حمام
• افزایش گردش خون
• از بین بردن افسردگی
• کاهش استرس و تنش

حال که با خدمات و مراحل حمام ترکی آشنا شدید، پیشنهاد می کنیم که وقت را تلف نکرده و در مرکز ما این حمام را تجربه کنید.

فهرست